GL Events farklı sektörlerde yepyeni fuarlarla geliyor! – GL events Exhibitions Turkey

GL Events farklı sektörlerde yepyeni fuarlarla geliyor!

GL Events Exhibitions Türkiye Genel Müdürü Gülperi Erkanlı; “dünya çapında ilk 10 fuarcılık şirketi içinde yer alıyoruz. Yaşanılan belirsizliklere rağmen 2020 yılını 3. ve 4. çeyrekteki toparlanmanın etkisiyle 479.4 milyon Euro ciro ile kapadık. 2021’de dünya çapında gerçekleştireceğimiz büyük projelerimize odaklandık” dedi.

Kurum olarak krizlerin üstesinden gelme becerilerine güvendiklerini ve önümüzdeki dönem projeleri için çalıştıklarını belirten GL Events Exhibitions Türkiye Genel Müdürü Gülperi Erkanlı; “yeni projeler arasında Rio de Janeiro Kitap Bienali, Tokyo Olimpiyat Oyunları, Dubai’deki Evrensel Sergi gibi çok prestijli etkinlikler bulunuyor. Şili, Çin, Fransa, ABD ve Türkiye’de 2021 planında, Haziran itibariyle başta  CFIA, Bepositive Global Industrie , Sirha Lyon, Sirha Istanbul, Premiere Vision Paris, Premiere Vision Denim, Paysalia, Rocalia olmak üzere pek çok fuarı fiziksel olarak gerçekleştirmeyi planlıyoruz” dedi

Gastronomi sektörünün en büyük fuarı Sirha İstanbul 2021’de fiziksel olarak gerçekleştirilecek

2020 yılında Türkiye’de ulusal ve uluslararası fuarların en az %70’lik kısmının ya hiç gerçekleşemediğini ya da alışılagelmiş performans seviyesinde gerçekleşemediğini belirten Erkanlı; “Türk fuarcılık sektörü açısından pandemi döneminde az 200 milyon USD’lik bir kayıp yaşandı. Biz dijital fuarlarımızı 2020’nin ikinci yarısında çok hızlı bir şekilde devreye soktuk ve bugün baktığımızda bu konuda globalde son 6 ayda 20’den fazla dijital fuarı geride bırakmış ve bu konuda hızlı bir evrim geçirmiş durumdayız. Ancak kurumsal sloganımızda da olduğu gibi bizim işimiz “insanları bir araya getirmek” ve bunun yeniden yüz yüze olabilmesi en büyük arzumuz” dedi.

GL Events Exhibitions Turkey olarak; sektörün en büyük gastronomi fuarı Sirha İstanbul’u fiziksel olarak 2021’in son çeyreğinde gerçekleştirmeyi planladıklarını söyleyen Erkanlı; Eş zamanlı olarak da dijital bir platform aracılığıyla B2B görüşme imkanının oluşturulmasını sağlayan ayrı bir organizasyon üzerinde çalışıyoruz. Fuara gelemeyecek ziyaretçilere ve fiziksel olarak stant ile yer alamayacak katılımcılara bu şekilde ulaşmayı hedefliyoruz. Yurtdışından fuara yapılacak milli katılımlar için de İhracatçı Birlikleri ve Ticaret Odalarıyla işbirliği içindeyiz” dedi.

Fuarcılık sektörünün gerek ülkemizde gerekse globalde, en son kaldığımız nokta olan 2019’daki seviyesine dönebilmesinin en erken 2023 yılı olduğunu belirten Erkanlı; kişilerin yeniden uluslararası düzeyde mobil hale gelebilmesi gerekiyor. 2022’de fuarcılık sektörünün tüm dünyada ancak 2019 yılının %75’ini yakalayacağı öngörülüyor. Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen grubumuz GL Events S.A.  2020 yılını toplamda 479.4 milyon Euro ciro ile kapattı” şeklinde konuştu.

GL Events Exhibitions:  ihtisas fuarları konusunda uzmanlaşmış dünyanın en büyük 10 uluslararası fuar organizasyonu şirketi arasında yer almaktadır.  Her yıl tüm dünyada 5 kıtada 20’den fazla ülkede 200’ün üzerinde düzenlediği fuar organizasyonu ile endüstri, yapı ve inşaat, enerji, tarım, madencilik, tekstil ve hazır giyim, gastronomi ve ev dışı gıda tüketimi alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.